Historia

Klub Piłkarski Zarzecze powstał w 1947 roku i istnieje już ponad 65 lat. Można powiedzieć, że założycielem i pomysłodawcą całej inicjatywy był Franciszek Powęska, który w latach powojennych trzymał pieczę nad klubem.

Do lat sześćdziesiątych Zarzecze występowało na boiskach klasy C. Później nasza mocna jak na tamte warunki drużyna awansowała do klasy B. W sezonie 1987/1988 drużyna awansowała do klasy okręgowej. W sezonie 1997/1998 przez reorganizację ligi klasę okręgową opuściło aż 8 zespołów i nasza drużyna znalazła się w tej grupie. Zarzecze do rozgrywek klasy okręgowej powróciła w sezonie 2000/2001. Po wielu latach gry w klasie okręgowej drużyna w sezonie 2012/2013 spadła do klasy A. W sezonie 2014/2015 nasz zespół zdobył Mistrzostwo klasy A i awansował do klasy okręgowej.

W 1993 roku oddano w Zarzeczu do użytku ładny stadion z trybuną krytą. Pod koniec 2011 roku trybuna została zmodernizowana, obok trybuny powstało boisko wielofunkcyjne, za boiskiem znajduje się jeszcze plac zabaw. Na stadionie zostało zamontowane oświetlenie. W 2000 roku na zarzeckim stadionie został rozegrany jeden z meczów Polonijnych Mistrzostw Świata: USA – Białoruś.