Czerwone Zarzecze, porażka z Pogonią

KP Zarzecze przegrało na własnym boisku z Pogonią Leżajsk 1:3 (0:1). Bramkę dla naszego zespołu zdobył Rafał Dudek. W tym spotkaniu sędzina Katarzyna Wójs pokazała aż 5 czerwonych kartek i aż 4 naszemu zespołowi.

Mecz od pierwszych minut był wyrównany. Boisko w tym dniu było mocno nasiąknięte przez co obu ekipom grało się ciężko. Nasz zespół powinien w tym spotkaniu wyjść pierwszy na prowadzenie lecz Paweł Skórski w idealnej okazji nie trafił czysto w piłkę i bramkarz Pogoni zdołał z bliska obronić strzał. W 37 min. piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego strzałem głową w siatce umieścił Arkadiusz Drożdzal. Pogoń po bramce nabrała pewności i w Zarzeczu grała naprawdę dobrze.

Drugą połowę nasz zespół rozpoczął dobrze. W 51 min. Rafał Dudek bezpośrednio z rzutu rożnego wkręcił piłkę do bramki Pogoni. Wydawało się, że po bramce wyrównującej gospodarze będą szli po kolejne zwycięstwo jednak w 56 min. Robert Leja wykorzystał bierną postawę naszego zespołu i kompletnie nie atakowany z poza 16 metra ładnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce. W 64 min. drugą żółtą kartkę w drużynie gości obejrzał Grzegorz Czarniecki. Nasz zespół miał przewagę jednego zawodnika zaledwie przez 15 min. bo w 80 min. Jacek Szuba w bezsensowny sposób dostał drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną i szanse się wyrównały.

W 86 min. Pogoń wykorzystała złe ustawienie naszej defensywy i Arkadiusz Dąbek w sytuacji sam na sam umieścił piłkę w bramce gospodarzy. W końcówce spotkania istny kabaret urządziła bardzo słabo sędziująca to spotkanie Pani Katarzyna Wójs. Najpierw drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną pokazała Rafałowi Dudkowi, w tej samej chwili drugą żółtą kartkę w konsekwencji czerwoną pokazała za dyskusję Konradowi Byrze i żółtą kartkę a za chwilę czerwoną pokazała Radkowi Kozyrze. Nasz zespół kończył to spotkanie w 7-mio osobowym składzie. Po spotkaniu okazało się jednak, że czerwonej kartki nie dostał Radek Kozyra lecz samą żółtą i powinniśmy kończyć to spotkanie w 8-mio osobowym składzie. Pani sędzina tak wyciągała kartki, że sama się pogubiła, kto powinien opuścić boisko a kto nie.

W niedzielę nasz zespół zagra z Orłem Rudnik. KP czeka piekielnie trudny mecz. W naszym zespole z powodu wielu kartek w tym spotkaniu nie zagra kilku podstawowych zawodników. Szansę gry w Rudniku dostanie kilku juniorów i to od razu od pierwszych minut.

KP Zarzecze - Pogoń Leżajsk 1:3 (0:1)

KP Zarzecze: 77. Artur Kielarski, 5. Sławomir Wołoszyn,11. Radosław Kozyra, 14. Franciszek Dul, 18. Marcin Bąk, 16. Konrad Byra, 17. Rafał Dudek, 4. Mateusz Koza, 7. Piotr Dąbek, 9. Jacek Szuba, 20. Paweł Skórski (10. Szymon Kozyra46')

Pogoń Leżajsk: 12. Dominik Mazur, 6. Patryk Brudniak, 3. Piotr Bibułek, 13. Daniel Kusy, 10. Grzegorz Czarniecki, 7. Piotr Czarniecki, 11. Arkadiusz Dąbek, 17. Arkadiusz Drożdżal, 8. Dominik Drożdżal, 14. Robert Leja, 18. Grzegorz Kłak

Bramki: Rafał Dudek 51' - Arkadiusz Drożdżal 37', Robert Leja 56', Arkadiusz Dąbek 86'