Zwycięstwo w Stalach

KP Zarzecze pokonało w wyjazdowym spotkaniu ostatni w tabeli Transdźwig Stale 0:1 (0:1). Zwycięską bramkę dla naszego zespołu zdobył w 36 min. meczu Jacek Szuba. KP odniosło drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej.

Nasz zespół w pierwszej połowie stworzył sobie kilka dobrych sytuacji. Pierwszą dobrą okazję miał Rafał Dudek, który oszukał rywali tuż przed polem karny i oddał strzał z pola karnego lecz minimalnie przestrzelił. Gospodarze mieli bardzo dobrą okazję lecz w zamieszaniu podbramkowym zawodnik gospodarzy z bliskiej odległości trafił wprost w Artura Kielarskiego.

W 36 min. lewym skrzydłem z własnej połowy przedostał się Jacek Szuba dograł piłkę do środka boiska do Rafała Dudka, ten wymienia dwa podania z Piotrkiem Dąbkiem i wypuszcza Jacka w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Jacek zamienił tą sytuację na gola i KP prowadziło w Stalach 0:1.

Po przerwie gospodarze próbowali szybko wyrównać lecz ciężko im było przedostać się przez obronę naszego zespołu. Transdźwig grał długą piłkę lecz nasi zawodnicy szybko rozbijali zapędy gospodarzy przez co zawodnicy ze Stal nie potrafili zagrozić bramce Artura Kielarskiego.

W drugiej połowie najlepszą sytuację w naszym zespole miał Radek Kozyra, który po wymianie kilku szybkich podań znalazł się w świetnej sytuacji lecz piłka po jego strzale minimalnie minęła prawy słupek bramki gospodarzy.

Zarzecze zdołało dowieź prowadzenia do ostatniego gwizdka i zasłużenie przywiozło ze Stal 3 punkty. Nasz zespół ma już na swoim koncie 31 punktów i zajmuję wysoką lokatę w tabeli. W najbliższy weekend Zarzecze na własnym boisku podejmie rezerwy Stali Stalowa Wola.

Transdźwig Stale - KP Zarzecze 0:1 (0:1)

Bramki: Jacek Szuba 36’

Transdźwig: 26. Krzysztof Wolak, 2. Michał Stala, 10. Arkadiusz Kosno, 17. Damian Hajduk, 11. Wojciech Bożek, 15. Cyprian Kamieniarz, 5. Artur Saja, 19. Marcin Stępień, 9. Bartosz Łukawski, 4. Marcin Wiącek (20. Jakub Uznański60’), 7. Dawid Walski (18. Adam Galek72’)

KP Zarzecze: 77. Artur Kielarski, 5. Sławomir Wołoszyn, 11. Radosław Kozyra, 8. Dariusz Kobylarz, 18. Marcin Bąk, 16. Konrad Byra, 14. Franciszek Dul, 17. Rafał Dudek (15. Kamil Żak89’), 4. Mateusz Koza (10. Szymon Kozyra61’), 9. Jacek Szuba (2. Tomasz Małek83’), 20. Paweł Skórski (7. Piotr Dąbek33’)

Żółte kartki: Dawid Walski - Sławomir Wołoszyn, Jacek Szuba