Znakomita inauguracja

Znakomicie rundę wiosenną rozpoczął nasz zespół. Na inaugurację rozgrywek KP pokonało na stadionie w Zarzeczu Olimpię Solo Pysznicę 2:1 (1:1). Bramki dla naszego zespołu zdobywali dwaj nowi gracze: Mateusz Koza i Paweł Skórski.

Przed spotkaniem miała miejsce minuta ciszy, ku pamięci piłkarzy Wólczanki Wólka Pełkińska, którzy nad ranem zginęli w wypadku w drodze na mecz.

Pogoda nie dopisała i pierwszy pojedynek piłkarskiej wiosny obie ekipy musiały grać w ciężkich warunkach. Nasz zespół znakomicie rozpoczął to spotkanie. Już w 4 min. Jacek Szuba z lewej strony boiska poradził sobie z obrońcą gości i dograł piłkę w pole karne. Piłka odbiła się jeszcze od obrońcy gości ale wpadła prosto pod nogi Mateusza Kozy, który z 7 metra pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Z minuty na minutę przewagę osiągali goście lecz ciężko im było przedostać się przez defensywę naszego zespołu, okazję do zdobycia bramki mieli Łukasz Bajgierowicz i Mateusz Trójniak lecz ich strzały pewnie wybronił Artur Kielarski. KP miało świetną okazję do podwyższenia prowadzenia w której znalazł się Jacek Szuba, lecz w sytuacji sam na sam nasz zawodnik źle przyjął piłkę.

W 41 min. Olimpia doprowadza do wyrównania. Piłkę w pole karne z rzutu wolnego z prawej strony boiska wrzucił Albert Dziura. Nasz bramkarz trącił piłkę lecz wpadła ona prosto pod nogi Artura Szado, który strzałem po ziemi doprowadził do wyrównania.

Po przerwie dobrą okazję do wyjścia na prowadzenia mieli przyjezdni. Łukasz Bajgierowicz z 8 metra próbował jeszcze dograć do Grzegorza Tofila lecz ten krótko kryty nie zdołał oddać strzału. Najlepszą okazję w naszym zespole miał Paweł Skórski, który po dograniu od Franka Dula minimalnie przestrzelił. Chwilę później Paweł się już nie pomylił. W 66 min. Zarzecze wychodzi na prowadzenie. Mateusz Koza dogrywa do Pawła Skórskiego ten wpada z futbolówką pomiędzy dwóch obrońców gości i strzałem od słupka umieszcza piłkę w siatce.

Z minuty na minutę goście angażowali coraz więcej zawodników do ataków. Nasz zespół przez to miał więcej miejsca do rozgrywania piłki na połowie Olimpii. Gości stworzyli sobie w końcówce spotkania dobrą okazję lecz dogrania wzdłuż bramki nie zdołał przeciąć napastnik Olimpii.

KP Zarzecze na inaugurację rozgrywek pokonuję Olimpię Pysznica 2:1. Nasz zespół podobnie jak w wcześniejszej rundzie nie był faworytem w tym spotkaniu, zwłaszcza, że drużynę opuścił nasz najlepszy strzelec Łukasz Kobylarz a Sparta Jeżowe nie chciała puścić do naszego zespołu Adama Chudzika, choć sprawa z Adamem być może zakończy się jeszcze powodzeniem. KP dziś mocno walczyło i zasłużenie zdobyło w tym spotkaniu 3 punkty.

KP Zarzecze - Olimpia Solo Pysznica 2:1 (1:1)

Bramki: Mateusz Koza 4’, Paweł Skórski 66’ - Artur Szado 41’

KP Zarzecze: 77. Artur Kielarski, 5. Sławomir Wołoszyn, 11. Radosław Kozyra, 8. Dariusz Kobylarz, 18. Marcin Bąk, 16. Konrad Byra, 14. Franciszek Dul, 17. Rafał Dudek, 4. Mateusz Koza (10. Szymon Kozyra70’), 9. Jacek Szuba (7. Piotr Dąbek53’), 20. Paweł Skórski (15. Kamil Żak75’)

Olimpia: 1. Marcin Michalak, 19. Paweł Słonina, 17. Kamil Błażejowicz, 6. Piotr Krawiec, 5. Albert Dziura (14. Michał Uberman60’), 10. Łukasz Bajgierowicz (15. Wojciech Maślach78’), 8. Adrian Kozłowski (13. Tomasz Kaczkowski83’), 7. Artur Szado (3. Mariusz Szwedo67’), 11. Wojciech Sobiło, 20. Mateusz Trójniak (16. Michał Zawół73’), 9. Grzegorz Tofil

Żółte kartki: Kamil Żak - Kamil Błażejowicz, Paweł Słonina